Atrakcje

Start > Atrakcje
Pomarańczowa linia
Zabawa
Zator

Największy park rozrywki w Polsce –
Energylandia w Zatorze

ENERGYLANDIA oferuje kilkadziesiąt atrakcji, które znajdują się na obszarze 35 hektarów, przeznaczonych zarówno dzieci, młodzieży jak i osób dorosłych. W skład kompleksu wchodzi Bajkolandia, Strefa Familijna, Strefa Ekstremalna, Water Park, Smoczy Gród. To właśnie w Energylandi znajdują się najwyższe i najszybsze Mega Coaster’y w Polsce m.in. Hyperion (77 m wysokości, 80 m przy pierwszym spadku, szybkość 142 km/h) i Zadra. Park jest czynny od rana do wieczora.

Zwiedzanie
Zator

Park Zatorland

Znajduje się na gęsto zalesionym terenie, przez który wiedzie ścieżka edukacyjna prezentująca dawne życie dinozaurów. Pośród drzew spostrzec można przeszło 100 różnych dinozaurów, większość z nich to eksponaty ożywione. Wśród nich można zobaczyć ogromne roślinożerne Zauropody, przerażającego T-Rexa czy też tegoroczny hit – największego na świecie ruchomego dinozaura – Argentynozaura, mającego ponad 35 metrów długości!

Aktywny wypoczynek
Zator

Dolina Karpia

Dolina Karpia to atrakcyjny turystycznie i przyrodniczo obszar siedmiu gmin położonych w Małopolsce, w powiatach oświęcimskim oraz wadowickim. W jego skład wchodzą gminy: Brzeźnica, Osiek, Polanka Wielka, Przeciszów, Spytkowice, Tomice i Zator. Dolina Karpia obejmuje teren historycznego zagłębia hodowli karpia i rozciąga się na setkach hektarów w dolinie Wisły i Skawy. Jest to obszar o wybitnych walorach krajobrazowych i przyrodniczych, stanowiący doskonałą bazę do uprawiania turystyki pieszej i rowerowej.

Zwiedzanie
Inwałd

Park Miniatur, Dinolandia

Park Miniatur Świat Marzeń to niezwykłe miejsce, w którym podczas podróży przez Australię, Grecję, Włochy, Polskę, Chiny, Francję, Meksyk będziesz podziwiać miniaturowe budowle charakterystyczne dla każdego z tych państw. Znajdziesz tu wszystkie obiekty, które szanujący się turysta wyruszający w podróż dookoła świata powinien koniecznie zobaczyć.

Wizyta w parku Dinolandia  to świetny sposób na wędrówkę w czasie w towarzystwie mezozoicznych gadów.

Zwiedzanie
Wadowice

Muzeum Jana Pawła II

Misją Muzeum jest upamiętnianie i upowszechnianie wiedzy na temat życia i nauczania Ojca Świętego Jana Pawła II, którego pontyfikat i przesłanie zajmuje wyjątkowe miejsce w polskim dziedzictwie narodowym. Muzeum stara się przekazywać kolejnym pokoleniom osobę Jana Pawła II – jako wzór człowieka szlachetnego, mądrego, otwartego na innych ludzi, cieszącego się autorytetem i szacunkiem.

Zwiedzanie
Oświęcim

Muzeum Auschwitz

Państwowe Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu to muzeum utworzone w 1947 staraniem byłych więźniów KL Auschwitz w celu zachowania „po wsze czasy” pozostałości po byłym niemieckim nazistowskim obozie koncentracyjnym i zagłady Auschwitz-Birkenau.

Zwiedzanie
Babice

Zamek Lipowiec

W zachodniej części Grzbietu Tenczyńskiego na Górze Zamkowej (362m npm) stoją ruiny Lipowca, zamku, którego historia sięga średniowiecza. Z wyniosłej zamkowej wieży rozciąga się ku południowi daleki widok na okolice Zatora i Oświęcimia. Przy sprzyjającej pogodzie dojrzeć można odległe Beskidy: Żywiecki, Śląski i Mały.

W sezonie letnim (1 marzec – 31 październik) zamek można zwiedzać w godzinach od 8.00 do 18.00